پنجشنبه، آذر ۱۸، ۱۳۸۹

فاجعه ختنه دختران خردسال + عكسفاجعه ختنه دختران خردسال عكس

شیلان دختر هفت ساله كرد در حالیكه لحظه ای لبخند و تبسم از چهره اش محو نمیشود ,در خانه همسایه با دختران همسن و سال خود به انتظار پارتی كه مادرش به او قول داده است نشسته است.

اما واقعیت این است كه پارتی ای در كار نیست و او و5 دختر خردسال دیگر همسایگی تا دقایقی دیگر خ ت ن ه خواهند شد.

خ ت ن ه دختران عملی است كه قرنها در كردستان عراق انجام میشود.

كاتیب پیرزن 91 ساله ای كه از این عمل حمایت میكند میگوید: خ ت ن ه برای پاك شدن روح زن از مسائل جنسی واجب است چرا كه با این عمل روح زن پاك میشود و میتوان از دست او غذا خورد.

او در حالیكه با انگشتش نشان میدهد میگوید قسمت بسیار كوچكی از ********* زنانه را قطع میكنند و به آن صورت هم دردی ندارد .ا همچنین گفت من هم خودم و هم تمام دخترانم را خ ت ن ه كرده ام.

به تصاویری در این ارتباط توجه كنید.شیلان انور عمر هفت ساله(از دست راست نفردوم) با دختران همسایه در انتظار رفتن به مهمانی است كه مادرش به او قول داده است.


;
شیلان برای رفتن به پارتی وارد اطاقی میشود كه مادرش در آنجاست. بمحض ورودش یكی از زنان همسایه درب را پشت سر او قفل میكند و مادر شیلان از او میخواهد كه لباس ز-ی - ر - ش را در آورد.


;

'در حالیكه مادر شیلان سعی در قانع كردن او برای در آوردن لباس ز-ی - ر - ش دارد, زن محلی دیگری مشغول آماده كردن تیغ جراحی اش (كه یك تیغ ژیلت بیش نیست )میباشد.''
مه آروب زن 40 ساله كرد كه شغل خ ت ن ه دختران در كردستان را دارد مشغول آماده نمودن وسایل خ ت ن ه میباشد.
او میگوید كه اینكار را برای رضای خدا انجام میدهد و كار را از مادرش آموخته كه قبلا آنرا بصورت مجانی
برای مردم انجام میداده است.دختران خردسال دیگر همسایگی برای دیدن مراسم ختنه به داخل اطاق می آیند. شاید آنان كنجكاوند كه از سرنوشتی كه بزودی در انتظار آنان خواهد بود سر در بیاورند.

'
شیلان كه تازه متوجه شده كه پارتی در كار نیست و چه سرنوشتی در انتظارش هست بشدت گریه میكند و سعی در ممانعت از عمل را دارد.

'
اما بقول زن كرد, باید كه خواسته قدیم تر ها و اجرا شود. در نتیجه راهی برای فرار شیلان وجد ندارد. در حالیكه كه دست ها و پاهایش را محكم گرفته اند تا قدرت حركت نداشته باشد مه آروب دخترك بینوا را با تیغ ژیلت خ ت ن ه میكند.فریاد درد شیلان در محله می پیچد.'
او مدتها بعد از خ ت ن ه از درد بخود پیچید و گریست
توسط مه آروب و مادرش به شیلان تكه پارچه ای داده اند تا بین پ ا ه ا ی ش بگذارد و از خون ریزی بیشتر جلوگیری كند.

'
ساعتی بعد مادر او برای آرام وراضی كردن شیلان مقداری شیرینی و شكلات در یك كیسه پلاستكی به او میدهد
اما درد و زجر را در چهره شیلان بخوبی میتوان دید.

'
دختر دیگری كه در همسایگی شیلان است پس از خ ت ن ه شدن در حال استراحت است و مادرش در این تصویر عرو********* را برایش بعنوان هدیه آورده است.

'
ایندو دختر خردسال هم قرار بود كه با 6 تای دیگر خ ت ن ه شوند اما "مه آروب" تشخیص داد كه سن آنان بری خ ت ن ه كافی نیست.

'
دختران را پس از خ ت ن ه برای استراحت به اطاق دیگری میآورند.'
مه آروب , خوشحال از انجام 6 عمل مشغول شمارش پولهایش است. او برای هر خ ت ن ه 4000 دینار عراقی معادی 3.5 دلار دریافت میكند.او در سال بطور متوسط 30 دختربچه كرد را خ ت ن ه میكند.

'
مادر شیلان پس از عمل با چهره ای رضایتمند در حال حمل شیلان بخانه است . وقتیكه از او سئوال شد كه چرا اینكار را با دخترانش میكند او پاسخ داد خودش هم نمیداند اما این خواسته بزرگتر های ما است.
توی این کار قسمتهایی از واژن بریده میشه و از پایین  به صورت افقی بخیه می خوره
 این کاریه که لذت جنسیو از خانوما میگیره (که این هم دلیل داره برای کنترل نسوان انجامیشده)
که هنوزهم تو خیلی از شهرهای جنوبی و کرد نشین ایران انجام میشه

۲ نظر:

  1. نهایت پستی و رذالت و جهالت مردمان قرون وسطایی

    پاسخحذف